ΠΡΟΧΕΙΡΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΜΕ ΕΠΙ ΜΕΡΟΥΣ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΚΠΤΩΣΗΣ (ΑΡΘΡΟ 6 ΤΟΥ Ν.3669/2008 ΚΔΕ) ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΩΝ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΩΝ»

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                                                        Βόλος, 17 - 07 -2015
ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                                                              Αρ. Πρωτ.: 68799
ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ &
ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

1. Ο Δήμος Βόλου, προκηρύσσει πρόχειρο διαγωνισμό με το σύστημα προσφοράς με επί μέρους ποσοστά έκπτωσης (άρθρο 6 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ) για την ανάθεση του έργου: «Βελτίωση υφιστάμενων ποδηλατοδρόμων» με προϋπολογισμό 35.000,00 Ευρώ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.
2. Το σφραγισμένο έντυπο Οικονομικής Προσφοράς και τα τεύχη δημοπράτησης του έργου χορηγούνται στους ενδιαφερόμενους μέχρι και την Παρασκευή 24/07/2015. Πληροφορίες: όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο ‘Σπίρερ’) στο Βόλο τηλ: 24210 97503 & 94034.
3. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 27/07/2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:00 π.μ. (ώρα λήξης παραλαβής προσφορών) στα γραφεία της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο «Σπίρερ»).
4. Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτές εργοληπτικές επιχειρήσεις γραμμένες στο ΜΕΕΠ τάξης Α1 & άνω, καθώς επίσης επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στα Μητρώα Περιφερειακών Ενοτήτων ανάλογου ποσού, για έργα οδοποιίας.
5. Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής ύψους 569,11 €
6. Το έργο χρηματοδοτείται από ΣΑΤΑ.
7. Προθεσμία εκτέλεσης έργου: τέσσερις (4) μήνες.
8. Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από την Οικονομική Επιτροπή.
Η ανακοίνωση θα δημοσιευθεί κατά την παρ. 5 του άρθρου 29 του Ν. 3669/08 (ΚΔΕ) σε μια ημερήσια τοπική εφημερίδα του Νομού Μαγνησίας ΝΕΟΣ ΤΥΠΟΣ.
Η δαπάνη δημοσίευσης της περίληψης της διακήρυξης θα βαρύνει τον ανάδοχο του έργου.

ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ

Συνημμένα αρχεία:
 Πρόχειρος διαγωνισμός του έργου «Βελτίωση υφιστάμενων ποδηλατοδρόμων»