ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ «ΚΑΘΑΙΡΕΣΕΙΣ ΠΕΡΙΠΤΕΡΩΝ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ"

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                       Βόλος, 30 - 06 -2017

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                 Αρ. Πρωτ.: 54669

ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΑΙ

ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

1. Ο Δήμος Βόλου, προκηρύσσει συνοπτικό διαγωνισμό για την ανάθεση του έργου «ΚΑΘΑΙΡΕΣΕΙΣ ΠΕΡΙΠΤΕΡΩΝ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ» προϋπολογισμού δαπάνης 60.000,00 € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. και της αναθεώρησης.

2. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 12 / 07/ 2017, ημέρα Τετάρτη και ώρα 10:00 π.μ. (ώρα λήξης παραλαβής προσφορών) στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο «Σπίρερ») και το σύστημα υποβολής προσφορών είναι με µε ενιαίο ποσοστό έκπτωσης σύμφωνα με την παρ 1του άρθρου 125 του Ν.4412/2016.

3. Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτοί Οικονοµικοί φορείς ήτοι: μεμονωμένες εργοληπτικές επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στο ΜΕΕΠ τάξης Α1 & άνω για έργα οδοποιίας.

4. Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής ύψους 968,00 .

5. ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗ: ΤΑΚΤΙΚΑ.

6. Προθεσμία εκτέλεσης έργου: (12) μήνες.

7. Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από την Οικονομική Επιτροπή.

Πληροφορίες: Τεχνική Υπηρεσία Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο ‘Σπίρερ’), τηλ: 24210 97503 & 94034.

ΠΕΡΙΛΗΨΗΠΕΡΙΛΗΨΗ

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΔΙΑΚΗΡΥΞΗ