ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ - ΠΡΟΧΕΙΡΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΠΑΛΛΟΜΕΝΩΝ-ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ ΦΑΝΩΝ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΔΙΜΗΝΙΟΥ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ 10ΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΟΛΟΥ 15_5_2012

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

Βόλος
15 - 5 - 12
                                                                          Αρ.Πρωτ :48262/ΤΥ 3303

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Από την Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου ανακοινώνεται ότι στο πλαίσιο του έργου "Συντήρηση Φωτεινής Σηματοδότησης Δ.Ε. Βόλου έτους 2012" θα διενεργηθεί πρόχειρος διαγωνισμός για την εκτέλεση εργασιών κατασκευής παλλόμενων-προειδοποιητικών φανών στην οδό Διμηνίου στο ύψος του 10ου Γυμνασίου Βόλου, με σκοπό την ασφάλεια των μαθητών του σχολείου , σύμφωνα με την αριθ. 683/2011 Απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου (230/2011 απόφασης της Ε.Π.Ζ) , προϋπολογισμού δαπάνης 4.628,00€ μη συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. με τους παρακάτω ειδικούς, γενικούς και λοιπούς κανόνες.
Αναλυτικότερα προβλέπεται:
1.
Η τοποθέτηση ιστών φωτεινής σηματοδότησης εξαγωνικής διατομής.
2. Η τοποθέτηση και σύνδεση παλλόμενων φανών φωτεινής σηματοδότησης.
3. Η τοποθέτηση πήλλαρ παροχής ρεύματος με τα αντίστοιχα υλικά για την επίτευξη της παλλόμενης λειτουργίας.
   Οι προσφορές θα δοθούν την 24η του μηνός Μαίου του έτους 2012 ημέρα Πέμπτη και ώρα 10.00 π.μ στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας στο κτίριο Σπίρερ.
    Ζητείται ενιαία τιμή έκπτωσης στις τιμές του τιμολογίου και του προϋπολογισμού.
   Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτές εργοληπτικές επιχειρήσεις γραμμένες στο ΜΕΕΠ τάξης Α1'(για τις επιχειρήσεις που η κατάταξη τους έγινε σύμφωνα με το Νόμο 2940/2001) και άνω για έργα ηλεκτρομηχανολογικά , καθώς και κάτοχοι αντιστοίχων Πτυχίων Νομαρχιακών Μητρώων, όπως και οι κάτοχοι παλαιών εργοληπτικών πτυχίων Δ.Ε. που κατατάσσονται αυτοδίκαια στις αντίστοιχες κατηγορίες και τάξεις του ΜΕΕΠ με την παρ.9 του άρθρου 16 του Ν.1418/84 .
   H εγγύηση συμμετοχής είναι 93,00 €.
   H εγγύηση καλής εκτέλεσης θα ορισθεί σύμφωνα με το άρθρο 35 του Ν.3669/08.
   Οι συμμετέχοντες πρέπει να προσκομίσουν φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα.
   Σχετικές πληροφορίες δίνονται από τον κ. Τατάκο Κων/νο στο Τμήμα Φωτεινής Σηματοδότησης του Δήμου Βόλου (Αμαξοστάσιο τηλ. 2421064931 & 2421063158), όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες .
   Τα έξοδα της παρούσας ανακοίνωσης θα βαρύνουν τον ανάδοχο.

Η ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ
ΝΑΤΑΣΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ