ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ 2ΟΥ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΥ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ "ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟΥ ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ"

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΑΙ
ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

Βόλος,12 -04-2013
                                                                                             Αρ. Πρωτ.: 41149/ΤΥ2175

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ 2ου ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΥ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ:

"Εργασίες βελτίωσης νεκροταφείου Ταξιαρχών"

Ο Δήμαρχος Βόλου προκηρύσσει 2ο επαναληπτικό πρόχειρο μειοδοτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για την εργασία "Εργασίες βελτίωσης νεκροταφείου Ταξιαρχών", προϋπολογισμού 19.926,00 Ευρώ (με Φ.Π.Α.).
Το σφραγισμένο έντυπο Οικονομικής Προσφοράς και τα τεύχη δημοπράτησης χορηγούνται στους ενδιαφερόμενους μέχρι και την Παρασκευή 19/04/2013, από την Τεχνική Υπηρεσία, οδός Μικρασιατών 81, Κτίριο Σπίρερ, Πληροφορίες: Τμήμα Τεχνικής Διαχείρισης, τηλ.: 24210 94034.
Ο διαγωνισμός θα γίνει την 22η του μηνός Απριλίου του έτους 2013 ημέρα της εβδομάδας Δευτέρα και ώρα 10:00 (λήξη επίδοσης προσφορών) στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 - κτίριο "Σπίρερ" - 2ος όροφος) στο Βόλο ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής.
Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό έχουν όλα τα φυσικά ή νομικά πρόσωπα και οι συνεταιρισμοί που ασκούν δραστηριότητα σχετική με το αντικείμενο της εργασίας, που λειτουργούν με οποιαδήποτε οργανωτική μορφή (ατομικές ή εταιρικές επιχειρήσεις, ενώσεις ή κοινοπραξίες αυτών που υποβάλλουν κοινή προσφορά). Κατά τα λοιπά ισχύει ότι αναγράφεται στην διακήρυξη.
Η εγγύηση συμμετοχής ορίζεται σε ποσοστό 2%, χωρίς το Φ.Π.Α. επί του προϋπολογισμού της υπηρεσίας χωρίς το Φ.Π.Α., δηλαδή 324,00 Ευρώ.
Η εργασία θα κατακυρωθεί σε συμμετέχοντα, που θα προσφέρει τη χαμηλότερη τιμή, εφόσον η προσφορά του πληροί τις προδιαγραφές της μελέτης και τους όρους του πρόχειρου διαγωνισμού.

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΗΛΙΑΣ ΞΗΡΑΚΙΑΣ