ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ"

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                         Βόλος 20-06-2019
ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                  Αρ. Πρωτ.: 51304
ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΑΙ
ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟY

Ο Δήμαρχος Βόλου προκηρύσσει συνοπτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, μόνο βάσει της τιμής,
σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 117 του Ν. 4412/2016 για την προμήθεια με τίτλο: ¨ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ¨ στο πλαίσιο του: «Συντήρηση και επισκευή Δημοτικού φωτισμού Δ.Ε.
Βόλου & Ν. Ιωνίας έτους 2019» και του «Συντήρηση, Επισκευή και Ανακαίνιση Δημοτικών κτιρίων όλων των Δημοτικών Ενοτήτων έτους 2019», προϋπολογισμού 72.354,00 € συμπεριλαμβανομένου του
Φ.Π.Α. 24%.
1. Εγγύηση συμμετοχής: Σύμφωνα με τις διατάξεις της περίπτωσης α΄ της παρ. 1 του άρθρου 72 του Ν. 4412/2016, η εγγύηση συμμετοχής σε συνοπτικό διαγωνισμό δεν απαιτείται.
2. Η υπηρεσία χρηματοδοτείται από ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΑ ΕΣΟΔΑ και από ΣΑΤΑ 2019.
3. Τα τεύχη του διαγωνισμού θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου στην διεύθυνση: http:// http://www.dimosvolos.gr (ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ► ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ► Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών► Ιούνιος 2019).
4. Προθεσμία υποβολής προσφορών είναι η 03η Ιουλίου 2019, ώρα 10:00 π.μ. (άρθρο 1.5 & παρ.2.4.2 διακήρυξης), κατά την οποία θα ανοιχτούν οι προσφορές σε δημόσια συνεδρίαση της Επιτροπής Διαγωνισμού.
Οι προσφορές όπως και όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, πιστοποιητικά και λοιπά έγγραφα της δημοπρασίας πρέπει να έχουν συνταχθεί ή μεταφραστεί στην Ελληνική Γλώσσα (όπως αναφέρονται στην διακήρυξη).
5. Xρόνος ισχύος προσφορών: δώδεκα (12) μήνες από την επόμενη της διενέργειας του διαγωνισμού.
6. Τα έξοδα δημοσίευσης της διακήρυξης καταβάλλονται από τον ανάδοχο στο Ταμείο του Δήμου Βόλου.
7. Η Περίληψη της διακήρυξης θα δημοσιευθεί στην ημερήσια εφημερίδα ¨ΜΑΓΝΗΣΙΑ¨.

ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ
Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ