ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ  ΦΟΡΗΤΟΥ Η/Υ»

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Βόλος, 22/7/2019

Αριθμ. Πρωτ.: 61471

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ

ΒΙΩΣΙΜΗΣ, ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ

ΝΕΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ & ΔΙΑΦΑΝΕΙΑΣ

Ταχ. Δ/νση : Σωσιπάτρου και Βηθλεέμ

Ταχ. Κωδικας: 38 446

Πληροφορίες: Ηλίας Καλαντζής

Τηλέφωνο: 2421353200

Fax: 2421214666

E-mail: ekalantzis@volos-city.gr

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

για την «Προμήθεια  Φορητού Η/Υ»

Παραθέτουμε τις τεχν. Προδιαγραφές και ενδεικτικό προϋπολογισμό φορητού Η/Υ ,για τις ανάγκες του ενεργειακού υπεύθυνου των κτιρίων του Δ. Βόλου.

ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

Α/Α

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

ΑΠΑΙΤΗΣΗ

Επεξεργαστής

Intel Xeon

Συνολικός Αριθμός CPUs: 1

Αρχιτεκτονική CPUs: 64-bit

Πυρήνες CPU (έκαστος): 4

Χρονισμός  CPU (έκαστος): 2,9 GHz

Cache: 8 MB

Μνήμη RAM

16 GB 2.400 MHz DDR4

Οθόνη

17,3" UHD (3.840 x 2.160), αντιθαμβωτική,LED (100% Adobe)

Κάρτα Γραφικών

Nvidia Quadro P5000 16 GB GDDR5

Σκληρός δίσκος

512 GB SSD M.2 PCIe, Κλάσης 40

Θύρες

4 x USB 3.0, 1 x MiniDP, 1 x HDMI, 1 x Thunderbolt 3 Τype-C

Λειτουργικό σύστημα

Windows 10 Pro 64 bit

Συνδεσιμότητα - Ασύρματη κάρτα δικτύου

WiFi 802.11ac + BT 4.2

Πληκτρολόγιο

Ελληνικό

Μπαταρία

Μπαταρία ιόντων λιθίου (91 Wh)  6 cell με τεχνολογία γρήγορης φόρτισης.

Tροφοδοσία

Προσαρμογέας AC 240 W

Εγγύηση

3 ετών την επόμενη εργάσιμη μέρα

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΣ ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ

Α/Α

EΙΔΟΣ -ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

ΚΟΣΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ (€)

ΦΠΑ (24%) €

ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΜΕ ΦΠΑ (€)

Φορητός Η/Υ

4.435,48

5.500,00

Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να προσκομίσουν μαζί με την οικονομική τους προσφορά :

Υπεύθυνη δήλωση της παρ. 4 του άρθρου 8 του Ν. 1599/86, στην οποία θα δηλώνεται ότι μέχρι την ημέρα υποβολής της προσφοράς τους:

- Ότι είναι ενήμεροι ως προς τις εισφορές κοινωνικής ασφάλισης (κύριας και επικουρικής) σε όλους τους οργανισμούς ασφάλισης που υπάγονται.

- Ότι είναι ενήμεροι ως προς τις φορολογικές υποχρεώσεις τους.

- Δεν έχει εκδοθεί εις βάρος τους τελεσίδικη καταδικαστική απόφαση για ένα από τους ακόλουθους λόγους του άρθ. 73 παρ. 1 του Ν. 4412/2016 (συμμετοχή σε εγκληματική οργάνωση, δωροδοκία, απάτη, τρομοκρατικά εγκλήματα ή εγκλήματα συνδεόμενα με τρομοκρατικές δραστηριότητες, νομιμοποίηση εσόδων από παράνομες δραστηριότητες ή χρηματοδότηση της τρομοκρατίας, παιδική εργασία και άλλες μορφές εμπορίας ανθρώπων). Η υποχρέωση αφορά ιδίως: α) στις περιπτώσεις εταιρειών περιορισμένης ευθύνης (Ε.Π.Ε.) και προσωπικών εταιρειών (O.E. και Ε.Ε.) τους διαχειριστές, β) στις περιπτώσεις ανωνύμων εταιρειών (Α.Ε.) τον διευθύνοντα σύμβουλο καθώς και όλα τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου.

Ο Ανάδοχος υποχρεούται να προσκομίσει τα πρωτότυπα των παραπάνω δικαιολογητικών στο Τμήμα Προμηθειών πρίν την απόφαση ανάθεσης.

Το προσφερόμενο είδος θα πρέπει να είναι καινούργιο, αμεταχείριστο , σε άριστη ποιότητα και λειτουργική κατάσταση και να πληρεί τις ως άνω προδιαγραφές .

Ανάδοχος θα αναδειχθεί αυτός που θα προσφέρει τη χαμηλότερη τιμή σε ευρώ

Η δαπάνη της παραπάνω προμήθειας θα βαρύνει τον ΚΑΕ 70.7134.201 του προϋπολογισμού έτους 2019 του Δήμου Βόλου.

Η παράδοση απαιτείται να γίνει άμεσα μετά την απόφαση ανάθεσης στο μειοδότη, ώστε να καλυφθούν οι τρέχουσες ανάγκες του Δήμου.

Οι ενδιαφερόμενοι προμηθευτές καλούνται να καταθέσουν αυτοπροσώπως ή να αποστείλουν τις προσφορές τους στο Τμήμα Προμηθειών Δ. Βόλου (Κεντρικό Δημαρχείο-υπόψη Κα Αγγελική Ζέρβα) έως την 22/7/2019 και ώρα 13:00, σε κλειστό φάκελο, με τα πλήρη στοιχεία της επωνυμίας του ενδιαφερομένου και τον τίτλο της πρόσκλησης με τον αριθμό πρωτοκόλλου της.

Ο Συντάξας

Ο Αν/τής Προϊστάμενος