ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ "ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΣΕ ΓΗΠΕΔΟ ΜΠΑΣΚΕΤ"

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                      Βόλος, 01.03.2019

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                Αρ. Πρωτ. : 18651

ΤΜΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ & ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ                                            Πρός :

Πληροφορίες: Παπαγεωργίου Τζαννέτος                                                                       Οικονομικούς φορείς

Ταχ. Δ/νση:Μικρασιατών 81                                                                                              Δημοσίευση στην ιστοσελίδα

Τηλ: 24210 97504                                                                                                                 του Δήμου Βόλος

E-mail: t.papageorgiou@volos-city.gr

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΑΘΕΣΗΣΜΕ ΤΙΤΛΟ

"Προμήθεια και τοποθέτηση μεταλλικών στοιχείων σε γήπεδο μπάσκετ, στον Άνω Βόλο (Δ.Ε Ιωλκού) του Δήμου Βόλου¨

Ο ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ

Το Τμήμα Συντηρήσεων της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου, προτίθεται να προμηθευτεί μεταλλική περίφραξη και πίνακα καλαθοσφαίρισης, για την αποκατάσταση φθορών λόγω χρήσης και καιρικών συνθηκών, στο γήπεδο μπάσκετ που βρίσκεται στον Άνω Βόλο (Δ.Ε Ιωλκού), του ΔήμουΒόλου.

Συγκεκριμένα:

Α/Α

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΥΛΙΚΩΝ

CPV

ΠΟΣΟΤΗΤΑ

(και Μ.Μ.)

ΤΙΜΗ

ΜΟΝΑΔΑΣ

ΣΥΝΟΛΟ
(χωρίς ΦΠΑ)

Τίτλος CPV: Περιφράξεις

Προμήθεια και τοποθέτηση μεταλλικής περίφραξη (τελικού ύψους 4,00 μ. ) & μίας δίφυλλής θύρας ύψους 2,40 και πλάτους 3,00 μ, συμπεριλαμβάνονται η καθαίρεση και απομάκρυνση της υφιστάμενης καθώς και οι εκσκαφές και το μπετό πάκτωσης

73,75 μ.

67,85 €/μ.

5.003,94 €

Τίτλος CPV: Αθλητικός εξοπλισμός

Προμήθεια και τοποθέτηση πίνακα καλαθοσφαίρισης από plexiglass διαστάσεων 1,80 Χ 1,05 μ., με γραμμογράφηση, καλάθι, διχτάκι κτλ συμπεριλαμβάνονται τα μεταλλικά στοιχεία στήριξης αντηρίδες, κοχλιώσεις κτλ καθώς και η καθαίρεση και απομάκρυνση των υφισταμένων

2 τεμ.

330,00 €/τεμ

ΣΥΝΟΛΟ:

5.663,94 €

Φ.Π.Α. 24% :

1.359,35 €

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ :

7.023,29 €

Στην συνολική δαπάνη περιλαμβάνονται: η προμήθεια των υλικών και η τοποθέτησή τους σύμφωνα με την συνημμένη τεχνική έκθεση, η οποία αποτελεί αναπόσπαστο τμήμα του παρόντος εγγράφου, καθώς και η απομάκρυνση των άχρηστων υλικών που θα προκύψουν με το πέρας της προμήθειας.

Το κόστος των παραπάνω δεν θα υπερβαίνει το ποσό των 5.663,94€ χωρίς ΦΠΑ (7.023,29 συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%) και θα επιβαρύνει τον κωδικό Κ.Α. 30.7332.029 του Δήμου Βόλου Συντήρηση & Επισκευή κοινοχρήστων χώρων, όλων των Δημοτικών Ενοτήτων έτους 2019”.

Έχοντας υπόψη τον Ενδεικτικό Προϋπολογισμό και τα τεχνικά χαρακτηριστικά καλούνται οι ενδιαφερόμενοι, να προσκομίσουν κλειστές οικονομικές προσφορές στα γραφεία του Τμήματος τεχνικής Διαχείρισης & Ποιοτικού Ελέγχου (Μικρασιατών 81, Κτίριο Σπιρερ, γραφείο 9) έως και την Τρίτη 05.03.2019 και στις 13.00 μμ.

Πληροφορίες θα παρέχονται τις εργάσιμες ημέρες από 08:00 έως 14:30 στο τηλέφωνο 2421064931 (κ. Δημήτριο Χριστοδούλου & Στυλιανή Τσέλιου του τμήματος Συντηρήσεων του Δήμου Βόλου).

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗΤΕΧΝΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ