ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥ ΔΑΠΕΔΟΥ ΣΕ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΥ 16ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΟΛΟΥ”

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                   Βόλος, 27.06.2019

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                            Αρ. Πρωτ. : 53747

ΤΜΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ & ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ                             Πρός :

Πληροφορίες: Παπαγεωργίου Τζαννέτος                                                             Οικονομικούς φορείς

Ταχ. Δ/νση: Μικρασιατών 81                                                                                 Δημοσίευση στην ιστοσελίδα

Τηλ: 24210 97504                                                                                                   του Δήμου Βόλος

E-mail: t.papageorgiou@volos-city.gr

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΑΘΕΣΗΣ ΜΕ ΤΙΤΛΟ

"Προμήθεια και τοποθέτηση πλαστικού δαπέδου σε αίθουσα του 16ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου

Ο ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ

Το Τμήμα Κτιρίων & Υπαίθριων Χώρων της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου, προτίθεται να προμηθευτεί πλαστικό δάπεδο σε αίθουσα γενικής χρήσης του 16ου Δημοτικού Σχολείου Βόλου (Ορφανοτροφείου-Αχιλλέως). Η προμήθεια είναι απαραίτητη για να επιστρωθεί νέο δάπεδο στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, επειδή το υφιστάμενο το οποίο είναι μωσαϊκό παρουσιάζει φθορές. Το νέο θα ανταποκρίνεται λειτουργικά και αισθητικά στις απαιτήσεις συνεχούς και βαριάς χρήσης προκειμένου να εξυπηρετούνται εκδηλώσεις, άθληση κλπ.

Συγκεκριμένα:

Α/Α

ΕΙΔΟΣ

CPV

ΠΟΣΟΤΗΤΑ

(και Μ.Μ.)

ΤΙΜΗ

ΜΟΝΑ-

ΔΑΣ €

ΣΥΝΟΛΟ
(χωρίς ΦΠΑ)

Προμήθεια και τοποθέτηση πλαστικού δαπέδου

76,00 m2

1.292,00 €

ΦΠΑ 24 %:

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ:

1.602,08 €

Στη συνολική δαπάνη περιλαμβάνονται:

η προμήθεια όλων των υλικών (δάπεδο pvc, ειδική κόλλα κλπ) και τοποθέτηση, όπως περιγράφονται στην Τεχνική Μελέτη.

Τα προϊόντα θα διαθέτουν 10ετή εγγύηση.

Το κόστος των παραπάνω δεν θα υπερβαίνει το ποσό των 1.292,00€ χωρίς ΦΠΑ (1.602,08€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%) και θα επιβαρύνει τον κωδικό Κ.Α. 30.7331.063 του Δήμου Βόλου “Συντήρηση, επισκευή και ανακαίνιση σχολικών κτιρίων όλων των Δημοτικών Ενοτήτων έτους 2019”.

Έχοντας υπόψη τον Ενδεικτικό Προϋπολογισμό και τα τεχνικά χαρακτηριστικά καλούνται οι ενδιαφερόμενοι, να προσκομίσουν κλειστές οικονομικές προσφορές στα γραφεία του Τμήματος τεχνικής Διαχείρισης & Ποιοτικού Ελέγχου (Μικρασιατών 81, Κτίριο Σπιρερ, γραφείο 9) έως και την Πέμπτη 04.07.2019 και στις 13.00 μμ.

Πληροφορίες θα παρέχονται τις εργάσιμες ημέρες από 08:00 έως 14:30 στο τηλέφωνο 2421025614 (κ. Δημήτριο Χριστοδούλου του τμήματος Συντηρήσεων του Δήμου Βόλου).

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ & ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΔΗΜ. ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ