ΠΡΟΧΕΙΡΟΣ ΜΕΙΟΔΟΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΤΟΣ 2015»

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                            Βόλος, 8 . 12 . 2015
ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                     Αρ. πρωτ.: 119355
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ
Διεύθυνση : Πλατεία Ρήγα Φεραίου 1
Ταχ. Κώδικας : 38001
Πληροφορίες : Κωνσταντίνος Ρέππος
Τηλ. : 24213 50119
Fax : 24210 97610
E- mail : k.reppos@volos-city.gr
Web site : www.dimosvolos.gr

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ
ΜΕΙΟΔΟΤΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Ο Δήμος Βόλου προκηρύσσει πρόχειρο μειοδοτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή.

Οι προσφορές θα κατατεθούν στην Επιτροπή Διενέργειας του Διαγωνισμού στο Δημαρχείο Βόλου (Πλατεία Ρ. Φεραίου 1, αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου) την 17-12-2015 ημέρα Πέμπτη και ώρα λήξης κατάθεσης προσφορών 11:00΄ για την «Προμήθεια γεωργικών μηχανημάτων του Δήμου Βόλου για το έτος 2015», ενδεικτικού συνολικού προϋπολογισμού δαπάνης 44.994,20 ευρώ, συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτά φυσικά ή νομικά πρόσωπα με οποιοδήποτε εταιρικό σχήμα ή κοινοπραξία αποδεικνυόμενης της ιδιότητας τους από πιστοποιητικό του οικείου επιμελητηρίου.

Η εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό ορίζεται σε ποσό ίσο με το 2% επί της συνολικής προϋπολογισθείσης αξίας χωρίς το Φ.Π.Α. , δηλαδή στο ποσό των επτακοσίων τριάντα ευρώ και ογδόντα λεπτών (730,80€).

Σε περίπτωση που η προσφορά αφορά ορισμένο ή ορισμένα από τα ζητούμενα είδη, η εγγύηση συμμετοχής εκδίδεται για ποσό που αντιστοιχεί σε ποσοστό 2% της προϋπολογισθείσης δαπάνης μη συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α., η οποία αναλογεί στην προσφερόμενη ποσότητα.

Στην εγγυητική επιστολή συμμετοχής θα επισυνάπτεται κατάσταση υπογεγραμμένη από το νόμιμο εκπρόσωπο που θα περιλαμβάνει αναλυτικά τον προϋπολογισμό του συνόλου των ειδών που θα συμμετάσχει κάθε προμηθευτής και θα υπολογίζεται το ποσό της εγγυητικής επιστολής συμμετοχής σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 26 του Ε.Κ.Π - Ο.Τ.Α.

Πληροφορίες για το διαγωνισμό παρέχονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, από το Τμήμα Προμηθειών του Δήμου Βόλου, ταχυδρ. δ/νση Πλατεία Ρήγα Φεραίου 1, αρμόδιος υπάλληλος Κωνσταντίνος Ρέππος, τηλ:2421350119, 2421350106, FAX: 2421097610 και στην ηλεκτρονική δ/νση του Δήμου Βόλου www.dimosvolos.gr.

Η παρούσα υπογράφεται σύμφωνα με την αριθ. πρωτ. 8428/29-01-2015 απόφαση Δημάρχου Βόλου περί ανάθεσης αρμοδιοτήτων στον Γενικό Γραμματέα του Δήμου Βόλου. Τα έξοδα δημοσίευσης βαρύνουν τον ανάδοχο.

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ

ΟΡΟΙ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΤΟΥΣ 2015ΟΡΟΙ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΤΟΥΣ 2015