ΠΡΟΧΕΙΡΟΣ ΜΕΙΟΔΟΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ «ΑΝΤΙΠΛΗΜΜΥΡΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΡΕΜΑΤΩΝ»

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                      Βόλος,  19/04/2013

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                               Αρ. Πρωτ.: 44530/ΤΥ2375

ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΑΙ

ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΕΡΓΟΥ

Ο Δήμαρχος Βόλου προκηρύσσει πρόχειρο μειοδοτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές για το έργο «ΑΝΤΙΠΛΗΜΜΥΡΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΡΕΜΑΤΩΝ», προϋπολογισμού 55.000,00 Ευρώ (με Φ.Π.Α.).

Το σφραγισμένο έντυπο Οικονομικής Προσφοράς και τα τεύχη δημοπράτησης χορηγούνται στους ενδιαφερόμενους μέχρι και την Παρασκευή 26/04/2013, από την Τεχνική Υπηρεσία, οδός Μικρασιατών 81, Κτίριο Σπίρερ,  Πληροφορίες: Τμήμα Ποιοτικού Ελέγχου & Τεχνικής Διαχείρισης, τηλ: 24210 97503.

Ο διαγωνισμός θα γίνει στις 29 Απριλίου 2013 ημέρα της εβδομάδας Δευτέρα και ώρα 10:00 (λήξη επίδοσης προσφορών) στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών  81 – κτίριο «Σπίρερ» - 2ος όροφος) στο Βόλο ενώπιον της αρμόδιας επιτροπής.

Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό έχουν μεμονωμένες εργοληπτικές επιχειρήσεις και κοινοπραξίες εργοληπτικών επιχειρήσεων εφόσον ανήκουν στην Α1 τάξη Μ.Ε.ΕΠ. και άνω για έργα κατηγορίας οδοποιίας. Κατά τα λοιπά ισχύει ότι αναγράφεται στην διακήρυξη.

Η εγγύηση συμμετοχής ορίζεται σε ποσοστό 2%, χωρίς το Φ.Π.Α. επί του προϋπολογισμού της υπηρεσίας χωρίς το Φ.Π.Α., δηλαδή 900,00 Ευρώ.

Το έργο θα κατακυρωθεί σε συμμετέχοντα, που θα προσφέρει τη χαμηλότερη τιμή, εφόσον η προσφορά του πληροί τις προδιαγραφές της μελέτης και τους όρους του πρόχειρου διαγωνισμού.

Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από την Οικονομική Επιτροπή.

Η δαπάνη δημοσίευσης της περίληψης της διακήρυξης θα βαρύνει τον ανάδοχο του έργου.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΟΣ ΣΚΟΤΙΝΙΩΤΗΣ