ΠΡΟΧΕΙΡΟΣ ΜΕΙΟΔΟΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ (ΚΗΠΩΝ) ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                                                                           Βόλος 23/08/2013
ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                                                                                    Αρ. πρωτ.:103781
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ

Διεύθυνση : Πλατεία Ρήγα Φεραίου 1
Ταχ. Κώδικας : 38001
Πληροφορίες : Γ. Γεωργάκος
Τηλ. : 24213 50106
Fax : 24210 97610

ΑΝΑΡΤΗΤΕΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΜΕΙΟΔΟΤΙΚΟΥ
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Ο Δήμος Bόλου προκηρύσσει πρόχειρο μειοδοτικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές οι οποίες θα κατατεθούν στην Επιτροπή Διενέργειας του Διαγωνισμού στο Δημαρχείο Βόλου (Πλατεία Ρ. Φεραίου 1, αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου) στις 30-8-2013 ημέρα ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και ώρα λήξης προσφορών 12:00΄ για την «Προμήθεια γεωργικών μηχανημάτων (κήπων) του Δήμου Βόλου έτους 2013», προϋπολογισμού δαπάνης ΕΙΚΟΣΙ ΠΕΝΤΕ ΧΙΛΙΑΔΩΝ 25.000,00 ευρώ, συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

Στο διαγωνισμό μπορούν να λάβουν μέρος όσοι διαθέτουν τα προσόντα και δικαιολογητικά συμμετοχής σε διαγωνισμό δημοτικών προμηθειών (φυσικά ή νομικά πρόσωπα –ημεδαπά ή αλλοδαπά, συνεταιρισμοί ή ενώσεις προμηθευτών που υποβάλλουν κοινή προσφορά) γραμμένοι στα αντίστοιχα επιμελητήρια.
Η εξέταση συμμετοχής στο διαγωνισμό ορίζεται σε 5% επί της συνολικής προϋπολογισθείσης αξίας με το Φ.Π.Α. δηλαδή ποσό των χιλίων διακοσίων πενήντα (1.250,00) ευρώ.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να παραλαμβάνουν τους όρους διακήρυξης, την τεχνική περιγραφή και τον προϋπολογισμό από το τμήμα προμηθειών της Διεύθυνσης Οικονομικών του Δήμου Bόλου (Πλατεία Ρ. Φεραίου, πληροφορίες κ. Γεωργάκο Γεώργιο, τηλέφωνο 2421350106 & στις ιστοσελίδες του Δήμου www.volos.gr και www.dimosvolos.gr.

Τα έξοδα δημοσίευσης βαρύνουν τον ανάδοχο.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΠΑΝΟΣ ΤΡ. ΣΚΟΤΙΝΙΩΤΗΣ