ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΦΥΛΑΞΗ & ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΣΗΡΑΓΓΑΣ ΓΟΡΙΤΣΑΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΟΔΟΥ ΒΟΛΟΥ-ΑΓΡΙΑΣ"

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                       Βόλος, 01.12.2015

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                           Αρ. Πρωτ.: 117132

Δ/ΝΣΗ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ANOIKTOY ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟY

Ο Δήμαρχος Βόλου προκηρύσσει ανοικτό δημόσιο ηλεκτρονικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή για την ποροχή υπηρεσίας «ΦΥΛΑΞΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΣΗΡΑΓΓΑΣ ΓΟΡΙΤΣΑΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣΚΗΣ ΟΔΟΥ ΒΟΛΟΥ – ΑΓΡΙΑΣ», προϋπολογισμού 100.000,00 συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 23%.

1. Εγγύηση συμμετοχής: Για την συμμετοχή στην διαδικασία του διαγωνισμούαπαιτείται ηκατάθεση εγγύησης συμμετοχής ποσού 1.626,02(ποσοστό 2% της προεκτιμώμενης αξίας χωρίς το Φ.Π.Α.).

2. Η προμήθεια χρηματοδοτείταιαπό το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων.

3. Τα τεύχη του διαγωνισμού θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου στην διεύθυνση:http:// http://www.dimosvolos.gr, (Εφημερίδα της Υπηρεσίας/Διαγωνισμοί-Προμήθειες-Συμβάσεις/Δ)νση Βιώσιμης Κινητικότητας/ Νοέμβριος 2015).

Ο διαγωνισµός θα πραγµατοποιηθεί µε χρήση της πλατφόρµας του Εθνικού Συστήµατος ∆ηµοσίων Συµβάσεων (ΕΣΗ∆ΗΣ) µέσω της διαδικτυακής πύλης www.promitheus.gov.gr.

Ηµεροµηνία έναρξης υποβολής προσφορών : 11.12.2015 και ώρα: 08:00π.µ.

Καταληκτική ηµεροµηνία υποβολής προσφορών: 21.12.2015 και ώρα: 15:00µµ

Αναπόσπαστο µέρος της διακήρυξης αποτελεί η Τεχνική Έκθεση, ο προϋπολογισµός µελέτης, το Τιμολόγιο και η Ειδική Συγγραφή Υποχρεώσεων.

Οι προσφορές όπως και όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, πιστοποιητικά και λοιπά έγγραφα της δημοπρασίας πρέπει να έχουν συνταχθεί ή μεταφραστεί στην Ελληνική Γλώσσα.

5. Xρόνος ισχύος προσφορών:120 ημέρεςαπό την επόμενη ημέρα διενέργειας του διαγωνισμού.

1. Τα έξοδα δημοσίευσης της αρχικής διακήρυξης και των τυχών επαναληπτικών, καταβάλλονται από τον ανάδοχο στο Ταμείο του Δήμου Βόλου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 46 του Ν. 3801/2009.

ΠΕΡΙΛΗΨΗΠΕΡΙΛΗΨΗ

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΔΙΑΚΗΡΥΞΗ