ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ»

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                               Βόλος, 24.05.2016

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                        Αρ. Πρωτ.: 43869

ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ &

ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ANOIKTOY ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟY

Ο Δήμαρχος Βόλου προκηρύσσει ανοικτό δημόσιο ηλεκτρονικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή για την προμήθεια «Προμήθεια ηλεκτρολογικού υλικού», προϋπολογισμού 383.175,75 συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 23%.

1. Εγγύηση συμμετοχής: Για την συμμετοχή στην διαδικασία του διαγωνισμού απαιτείται η κατάθεση εγγύησης συμμετοχής ποσού 6.230,50 (ποσοστό 2% της προεκτιμώμενης αξίας χωρίς το Φ.Π.Α., ή της αναλογικά προϋπολογισθείσης δαπάνης της ομάδας των προϊόντων που θέλει να συμμετάσχει χωρίς το Φ.Π.Α.).

2. Η προμήθεια χρηματοδοτείταιαπό ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΑ- ΣΑΤΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ –ΣΑΤΑ 2016.

3. Τα τεύχη του διαγωνισμού θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου στην διεύθυνση:http://http://www.dimosvolos.gr, (Εφημερίδα της Υπηρεσίας/Διαγωνισμοί-Προμήθειες-Συμβάσεις/Δ)νση Τεχνικών Υπηρεσιών). Πληροφορίες για το διαγωνισμό παρέχονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, από το Τμήμα ηλεκτροφωτισμού του Δήμου Βόλου, Ταχυδρ. Δ/νση Χατζηπέτρου 5, Τηλεφ.:2421064931, FAX 2421063158

Ο διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί με χρήση της πλατφόρμας του Εθνικού Συστήματος ∆ηµοσίων Συμβάσεων (ΕΣΗ∆ΗΣ) µέσω της διαδικτυακής πύλης www.promitheus.gov.gr.

Ημερομηνία έναρξης υποβολής προσφορών : 14.07.2016 και ώρα: 08:00π.µ.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής προσφορών: 21.07.2016 και ώρα: 15:00µµ

Αναπόσπαστο μέρος της διακήρυξης αποτελεί η Τεχνική Έκθεση, ο προϋπολογισμός και οι προδιαγραφές της μελέτης.

4. Οι προσφορές όπως και όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, πιστοποιητικά και λοιπά έγγραφα της δημοπρασίας πρέπει να έχουν συνταχθεί ή μεταφραστεί στην Ελληνική Γλώσσα.

5. Xρόνος ισχύος προσφορών:6 μήνεςαπό την επόμενη ημέρα διενέργειας του διαγωνισμού.

Τα έξοδα δημοσίευσης της αρχικής διακήρυξης και των τυχών επαναληπτικών, καταβάλλονται από τον ανάδοχο στο Ταμείο του Δήμου Βόλου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 46 του Ν. 3801/2009.

6. Ημερομηνία αποστολής της διακήρυξης στην Υπηρεσία Επισήμων Εκδόσεων της Ευρωπαϊκής Ένωσης: 24.05.2016

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΔΙΑΚΗΡΥΞΗ

ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ