ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ "ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΚΑΘΑΙΡΕΣΗΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΣΤΕΓΑΣΤΡΟΥ ΣΕ ΚΤΙΡΙΟ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΘΝΙΚΩΝ ΑΝΑΜΝΗΣΕΩΝ ΣΤΗ Ν. ΙΩΝΙΑ"

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                           Βόλος, 27.06.2019

ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                   Αρ. Πρωτ. : 53750

ΤΜΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ & ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ                                    Πρός :

Πληροφορίες: Παπαγεωργίου Τζαννέτος                                                                    Οικονομικούς φορείς

Ταχ. Δ/νση: Μικρασιατών 81                                                                                        Δημοσίευση στην ιστοσελίδα

Τηλ: 24210 97504                                                                                                          του Δήμου Βόλος

E-mail: t.papageorgiou@volos-city.gr

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΑΘΕΣΗΣ ΜΕ ΤΙΤΛΟ

"Εργασίες καθαίρεσης εξωτερικού στεγάστρου σε κτίριο στην πλατεία Εθνικών Αναμνήσεων στη Ν. Ιωνία

Ο ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ

Το Συντηρήσεων της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου, προτίθεται να αναθέσει την καθαίρεση στεγάστρου εξωτερικά του κτιρίου που βρίσκεται στην πλατεία “Εθνικών Αναμνήσεων” στη συμβολή των οδών Πρόυσσης-Μυριοφύτου-Μενεμένης και Βρυούλων στη Ν. Ιωνία, Δ.Ε. Ν. Ιωνίας του Δήμου Βόλου.

Η καθαίρεση θα πραγματοποιηθεί σε εφαρμογή του υπ’ αρ. έκθεσης 22/2019 πρωτοκόλλου επικινδύνου, σύμφωνα με το οποίο το συγκεκριμένο στέγαστρο θεωρείται επικίνδυνο από απόψεως δομικής και στατικής.

Συγκεκριμένα:

Α/Α

ΕΙΔΟΣ

CPV

ΠΟΣΟΤΗΤΑ

ΤΙΜΗ

ΜΟΝΑ-

ΔΑΣ €

ΣΥΝΟΛΟ
(χωρίς ΦΠΑ)

Καθαίρεση επικεράμωσης και ξύλινου σκελετού στεγάστρου, αποξήλωση ξύλινων κιγκλιδωμάτων,

φορτο-εκφόρτωση και μεταφορά προϊόντων αποξήλωσης

Κατ' αποκοπή

1.250,00 €

ΦΠΑ 24 %:

ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ:

1.550,00 €

Το κόστος των παραπάνω δεν θα υπερβαίνει το ποσό των 1.250,00€ χωρίς ΦΠΑ (1.550,08€ συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%) και θα επιβαρύνει τον κωδικό Κ.Α. 30.7331.062 του Δήμου Βόλου “Συντήρηση, επισκευή και ανακαίνιση Δημοτικών κτιρίων όλων των Δημοτικών Ενοτήτων έτους 2019”.

Έχοντας υπόψη τον Ενδεικτικό Προϋπολογισμό και τα τεχνικά χαρακτηριστικά καλούνται οι ενδιαφερόμενοι, να προσκομίσουν κλειστές οικονομικές προσφορές στα γραφεία του Τμήματος τεχνικής Διαχείρισης & Ποιοτικού Ελέγχου (Μικρασιατών 81, Κτίριο Σπιρερ, γραφείο 9) έως και την Πέμπτη 04.07.2019 και στις 13.00 μμ.

Πληροφορίες θα παρέχονται τις εργάσιμες ημέρες από 08:00 έως 14:30 στο τηλέφωνο 2421025614 (κ. Δημήτριο Χριστοδούλου του τμήματος Συντηρήσεων του Δήμου Βόλου).

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ & ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΔΗΜ. ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ