ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ "ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ & ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟΥ ΔΙΑΚΟΣΜΟΥ"

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ διακήρυξης ανοιχτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την "Προμήθεια λαμπτήρων & Χριστουγεννιάτικου διάκοσμου"

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                         Βόλος,  19 - 06 - 2015 ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                 Αρ. Πρωτ.:  58817 ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ                      Δ/ΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ &  ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ                         ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ANOIKTOY ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ  ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟY   Ο Δήμαρχος Βόλου προκηρύσσει  ανοικτό δημόσιο ηλεκτρονικό διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης τη χαμηλότερη τιμή για την προμήθεια «Προμήθεια λαμπτήρων και χριστουγεννιάτικου διάκοσμου», προϋπολογισμού 232.618,83  € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 23%. 1.   Εγγύηση συμμετοχής:  Για την συμμετοχή στην διαδικασία του διαγωνισμού απαιτείται η κατάθεση   εγγύησης συμμετοχής ποσού 3.782,42 (ποσοστό 2% της προεκτιμώμενης αξίας χωρίς το Φ.Π.Α., ή της αναλογικά προϋπολογισθείσης δαπάνης της ομάδας των προϊόντων  που θέλει να συμμετάσχει χωρίς το Φ.Π.Α.). 2.  Η προμήθεια χρηματοδοτείται από ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΑ- ΣΑΤΑ - ΤΑΚΤΙΚΑ. 3. Τα τεύχη του διαγωνισμού θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του Δήμου Βόλου στην διεύθυνση: http:// http://www.dimosvolos.gr, (Εφημερίδα της  Υπηρεσίας/Διαγωνισμοί-Προμήθειες-Συμβάσεις/Δ)νση Τεχνικών Υπηρεσιών/ Ιούνιος 2015). Ο διαγωνισµός θα πραγµατοποιηθεί µε χρήση της πλατφόρµας του Εθνικού Συστήµατος ∆ηµοσίων Συµβάσεων (ΕΣΗ∆ΗΣ) µέσω της διαδικτυακής πύλης www.promitheus.gov.gr.   Ηµεροµηνία έναρξης υποβολής προσφορών :   22 -  7  -2015 και ώρα: 08:00π.µ. Καταληκτική ηµεροµηνία υποβολής προσφορών: 27   -   7 -2015 και ώρα: 15:00µµ Αναπόσπαστο µέρος της διακήρυξης αποτελεί η Τεχνική Έκθεση, ο προϋπολογισµός µελέτης, Γενική Συγγραφή Υποχρεώσεων, Ειδική Συγγραφή Υποχρεώσεων. Οι προσφορές όπως και όλα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, πιστοποιητικά και  λοιπά  έγγραφα της δημοπρασίας πρέπει να έχουν συνταχθεί ή μεταφραστεί στην Ελληνική  Γλώσσα. 5.    Xρόνος ισχύος προσφορών: 6 μήνες από την επόμενη ημέρα διενέργειας του διαγωνισμού.
  1. Τα έξοδα δημοσίευσης της αρχικής διακήρυξης και των τυχών επαναληπτικών,  καταβάλλονται από τον ανάδοχο στο Ταμείο του Δήμου Βόλου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 46 του Ν. 3801/2009.
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ

ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ

Εκτύπωση άρθρου

Διαβάστε Επίσης

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ - ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗΣ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΩΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ «ΞΗΡΟΡΕΜΑ» ΚΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ «ΑΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ» ΤΗΣ ΚΤΗΜΑΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ
Ο Δήμος Βόλου διενεργεί Δημόσιο Πλειοδοτικό Διαγωνισμό με φανερή προφορική διαδικασία προσφορών για την εκμίσθωση αγροτεμαχίων που βρίσκονται στην περιοχή στη θέση «Ξηρόρεμα» και στη θέση «Άγιος Κωνσταντίνος» της κτηματικής περιφέρειας της Τοπικής Κοινότητας Πορταριάς.
ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ - ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗ ΕΚΤΑΣΗΣ 500,00 Τ.Μ. ΣΤΗ ΘΕΣΗ «ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ» ΤΗΣ Δ.Ε. ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑΘΜΟΥ ΒΑΣΗΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                  Βόλος   3/7/2019 ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ Δ/ΝΣΗ  : ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ - ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ