ΠΡΟΧΕΙΡΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΜΕ ΕΠΙ ΜΕΡΟΥΣ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΚΠΤΩΣΗΣ (ΑΡΘΡΟ 6 ΤΟΥ Ν.3669/2008 ΚΔΕ) ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ: «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΩΝ ΠΟΔΗΛΑΤΟΔΡΟΜΩΝ»

Πρόχειρος διαγωνισμός με το σύστημα προσφοράς με επί μέρους ποσοστά έκπτωσης (άρθρο 6 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ) για την ανάθεση του έργου: «Βελτίωση υφιστάμενων ποδηλατοδρόμων»

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                                                        Βόλος, 17 - 07 -2015 ΝΟΜΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ                                                                                                                                              Αρ. Πρωτ.: 68799 ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ Δ/ΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΜΗΜΑ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ & ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

1. Ο Δήμος Βόλου, προκηρύσσει πρόχειρο διαγωνισμό με το σύστημα προσφοράς με επί μέρους ποσοστά έκπτωσης (άρθρο 6 του Ν.3669/2008 ΚΔΕ) για την ανάθεση του έργου: «Βελτίωση υφιστάμενων ποδηλατοδρόμων» με προϋπολογισμό 35.000,00 Ευρώ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ. 2. Το σφραγισμένο έντυπο Οικονομικής Προσφοράς και τα τεύχη δημοπράτησης του έργου χορηγούνται στους ενδιαφερόμενους μέχρι και την Παρασκευή 24/07/2015. Πληροφορίες: όλες τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία της Τεχνικής Υπηρεσίας του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο ‘Σπίρερ’) στο Βόλο τηλ: 24210 97503 & 94034. 3. Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στις 27/07/2015, ημέρα Δευτέρα και ώρα 10:00 π.μ. (ώρα λήξης παραλαβής προσφορών) στα γραφεία της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου (Μικρασιατών 81 – κτίριο «Σπίρερ»). 4. Στο διαγωνισμό γίνονται δεκτές εργοληπτικές επιχειρήσεις γραμμένες στο ΜΕΕΠ τάξης Α1 & άνω, καθώς επίσης επιχειρήσεις εγγεγραμμένες στα Μητρώα Περιφερειακών Ενοτήτων ανάλογου ποσού, για έργα οδοποιίας. 5. Για τη συμμετοχή στο διαγωνισμό απαιτείται η κατάθεση εγγυητικής επιστολής ύψους 569,11 € 6. Το έργο χρηματοδοτείται από ΣΑΤΑ. 7. Προθεσμία εκτέλεσης έργου: τέσσερις (4) μήνες. 8. Το αποτέλεσμα της δημοπρασίας θα εγκριθεί από την Οικονομική Επιτροπή. Η ανακοίνωση θα δημοσιευθεί κατά την παρ. 5 του άρθρου 29 του Ν. 3669/08 (ΚΔΕ) σε μια ημερήσια τοπική εφημερίδα του Νομού Μαγνησίας ΝΕΟΣ ΤΥΠΟΣ. Η δαπάνη δημοσίευσης της περίληψης της διακήρυξης θα βαρύνει τον ανάδοχο του έργου.

ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΛΟΥ

ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ

Συνημμένα αρχεία: Πρόχειρος διαγωνισμός του έργου «Βελτίωση υφιστάμενων ποδηλατοδρόμων»

Εκτύπωση άρθρου

Διαβάστε Επίσης

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ - ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗΣ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΩΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ «ΞΗΡΟΡΕΜΑ» ΚΑΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ «ΑΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ» ΤΗΣ ΚΤΗΜΑΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΟΡΤΑΡΙΑΣ
Ο Δήμος Βόλου διενεργεί Δημόσιο Πλειοδοτικό Διαγωνισμό με φανερή προφορική διαδικασία προσφορών για την εκμίσθωση αγροτεμαχίων που βρίσκονται στην περιοχή στη θέση «Ξηρόρεμα» και στη θέση «Άγιος Κωνσταντίνος» της κτηματικής περιφέρειας της Τοπικής Κοινότητας Πορταριάς.
ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ - ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ
ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΙΣΘΩΣΗ ΕΚΤΑΣΗΣ 500,00 Τ.Μ. ΣΤΗ ΘΕΣΗ «ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ» ΤΗΣ Δ.Ε. ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΑΘΜΟΥ ΒΑΣΗΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                                  Βόλος   3/7/2019 ΔΗΜΟΣ ΒΟΛΟΥ Δ/ΝΣΗ  : ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ - ΔΗΜΟΠΡΑΣΙΕΣ